Як підвищити зарплату нардепів і додатково не залізти у кишені платників податків, – порада експерта

Якщо депутати Верховної Ради скасують витрати на виборчі фонди, то цього буде достатньо, аби збільшити зарплату до рівня їхніх колег з Польщі. Проте, перед цим вони мають показати всі свої видатки.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив експерт з політики Олександр Солонтай.

Ведуча поцікавилася, чи теперішній склад парламенту піде на підвищення собі заробітних плат, бо ці люди звикли жити за іншими стандартами. У відповідь експерт зауважив, якщо скасувати депутатські виборчі фонди, то цього ресурсу вистачить на збільшення зарплати.

«Ці фонди в бюджеті називаються «Програма соціально-економічного розвитку на окремі округи». За кілька відсотків того, що зекономиться, можна суттєво підвищити зарплату народним депутатам і їхнім помічникам, і не виникатиме спокуси брати конвертики з невеликою сумою. Така проблема існувала в цьому парламенті, як і в попередніх», – сказав експерт.

Пан Солонтай зауважив, що українці дивуються, як депутатам може не вистачати 20-30 тисяч грн зарплати. «Я б їм радив провести один день в урядовому кварталі, в одному місці випити каву, в іншому – пообідати, а також замовити таксі. На це не вистачає депутатської зарплати – зарплата маж бути гідна, а не така, як зараз», – вважає гість програми.

Ведуча зауважила, що зарплата депутатів у Польському сеймі близько 2 тисяч євро. Пан Солонтай на це сказав, що зарплату для українських парламентарів можна встановити трохи меншу від польської, але, якщо Рада «дотягне» економічні показники до польських, то суму можна збільшити.

«Проте необхідно, аби депутати обґрунтували суспільству, як вони живуть, і показали всі свої видатки. Бо якщо вони не будуть декларувати все, що їм дарують, чим їх пригощають, тоді люди сприймуть підвищення негативно. Потрібно з 1 січня в новому бюджеті не запроваджувати виборчі фонди, а до того часу не піднімати зарплату і запровадити декларування видатків більше кількох тисяч гривень. Я б їм дозволяв лише електронні розрахунки, аби все було публічно. Лише коли ми побачимо, як вони прожили, тоді можна підняти питання про зарплату», – констатував Олександр Солонтай.

Нагадаємо, як повідомляє Державна служба статистики, середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у червні 2019 р. становила 10783 грн, що у 2,6 раза вище рівня мінімальної заробітної плати (4173 грн).

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *