Хто ж такий Андрій Дідик?

Зливу обурення у галицької громадськости викликала вістка про те, що на посаду члена Рахункової палати претендує Андрій Дідик. 

Два слова про Рахункову палату: її основна функція –контроль за надходженням та використанням коштів Державного бюджету України. 

Основні цифри бюджету України 2018 року – доходи України складуть 913,6 мільярда гривень; проте витрати будуть вищими – 988,6 мільярда гривень. Ось який грошовий обіг контролює цей конституційний орґан! 

Рядовий член Рахункової палати – це статус заступника міністра, з усіма відповідними привілеями – персональним автом, кадровим і технічним забезпеченням, зарплатнею, відповідною пенсією.На Галичині Андрій Дідик запам’ятався як очільник Держкомзему обласного штибу. 

У травні 2009 року бізнесмен у сфері авдиту Андрій Дідик став першим заступником начальника головного управління Держкомзему у Рівненській області. У жовтні того ж року переведений на аналогічну посаду у Львівській області. У листопаді 2009-го очолив головне управління Держкомзему Львівщини.Начальник цього управління у 2005-2009 роках Микола Пшевлоцький дав на відеокамеру популярного телеканалу характеристику Андрієві Дідику за той короткий час, що вони працювали разом: 

«Мій перший заступник [Андрій Дідик] тоді отримав цікаве прізвисько за свої підходи до вирішення земельних питань – «квадратний метр – долар». Це було прив’язано до землі, а далі все було прив’язано до особи, до людей. Тобто жодна послуга жодному громадянину безкоштовно не обходилась. Усі кадрові призначення вирішувалися також лише за гроші», – зазначав пан Пшевлоцький.

Зі звільненням восени 2010 року голови Держкомзему України Олега Кулініча його протеже Андрій Дідик ховається в декретній відпустці, але через викриті факти корупції вимушений у 2011 році йти з посади до закінчення декрету. За час роботи в Держкомземі Андрій Дідик стає власником шикарних квартир у Львові, у його родиниз’являються статусні автомобілі. 

У 2011 році Андрій Дідик виринає в Міністерстві юстиції на посаді директора Департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби. Але у 2012 році Андрія Дідика виганяють з Мін’юсту– навіть для донецької братви «крисятничество» Дідикавидалося через край. 

У середині 2014 року за квотним принципом Андрій Дідик від «Свободи» стає заступником начальника Дрогобицької податкової інспекції й одночасно – в. о. начальника управління Міндоходів у Львівській області. По версії, озвученій самим Андрієм Дідиком, це місце йому запропонував голова Державної податкової служби Ігор Білоус. 

Проти призначення Андрія Дідика начальником обласного управління категорично виступила львівська громадськість. 

Лише у 2016 році за поданням генпрокуратури Андрія Дідика звільняють із посади в. о. начальника за порушення вимог антикорупційного законодавства. Безпосередньою причиною звільнення став конфлікт інтересів, про який Андрій Дідик не повідомив, а також той факт, що у нього виявили особистий бізнес, хоча його посада у фіскальній службі передбачає відмову від підприємницької діяльности. 

Усі ці факти широко й докладно висвітлені у пресі. 

Нині, станом на 2018 рік, Андрій Дідик претендує на посаду члена Рахункової палати України. У цьому йому складає протекцію колишній голова Держкомзему Олег Кулініч. Але це вже зовсім інша історія. 

Артем Шаронов

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *