Воєнний стан: із понеділка стартують збори резервістів і військовозобов’язаних

У понеділок, 3 грудня, розпочинається цикл масштабних зборів резервістів і військовозобов’язаних.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

«Введення правового режиму воєнного стану у тому числі передбачає уточнення завдань Збройних сил України та Сил територіальної оборони. Однією зі складових підготовки ЗСУ до відсічі збройної агресії є підготовка людських резервів», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, будуть проведені збори як у складі бригад (до 15 діб), так і у складі навчальних центрів (до 20 діб). Таким чином, передбачається, що всі зборові заходи будуть завершені до початку новорічних свят.

Водночас, як повідомили у ЗСУ, мобілізація проводитиметься лише у випадку відкритої агресії, але тоді до Збройних сил України призиватимуться «не лише ті особи, які перебувають на зборах, а й усі резервісти та військовозобов’язані, які приписані до комплектування ЗСУ».

Окрім того, як і передбачено Стратегічним замислом застосування Збройних сил України, наразі у визначених областях України тривають організаційні заходи створення Територіальної оборони та непорушних запасів.

В областях, де запроваджено воєнний стан, передбачається проведення масових зборів з військовозобов’язаними територіальної оборони тривалістю до 10 діб. Під час яких відбудеться бойове злагодження бригад та батальйонів територіальної оборони для підготовки до захисту своїх областей.

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада підтримала запровадження на 30 днів воєнного стану в деяких областях України та у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Зокрема, воєнний стан запроваджується у 10 областях України. Це: Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська області.

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *