Володимир Балух знаходиться у в’язничній лікарні

Володимир Балух знаходиться у в’язничній лікарні

Засуджений російським судом в анексованому Криму український активіст Володимир Балух, якого після кількох місяців перебування в штрафному ізоляторі колонії в Тверській області Росії перевели в тюремну лікарню Торжка, поміщений в палату, він пройшов медичне обстеження, результати якого поки не відомі.

Про це повідомляє Крим.Реаліі, з посиланням на роозповідь єпископа Апостольської православної церкви (АПЦ) Росії Григорія Міхнова-Вайтенка, який відвідав Балуха напередодні.

За словами Григорія Міхнова-Вайтенко, Володимир Балух знаходиться один в лікарняній палаті в’язничеої лікарні, його переведенню до медзакладу сприяла уповноважена з прав людини в Тверській області Надія Єгорова. Єпископ АПЦ підкреслив, що Єгорова запропонувала Балуху перевести його в лікарню, і український активіст погодився.

«Виглядає він, треба сказати, в принципі, непогано. Але, знову ж таки, ми все ділимо на обставини. Зрозуміло, що не курорт … Але, в будь-якому випадку, це перепочинок зараз — тижнів зо два, а то і три, я сподіваюся, все-таки він пробуде (в лікарні — ред.), це вже непогано. Тому що без вікон, без світла в ШІЗО, в якому він майже три місяці був … А тут, в загальному, досить велика палата, з високою стелею, з вікнами на зелень. Тут йому буде, принаймні, трохи краще. Настрій у нього хороший, бадьорий. Він не здався і здаватися не збирається», — розповів єпископ Апостольської православної церкви Росії.

Він висловив надію на те, що уповноважений з прав людини в Тверській області продовжить стежити за станом Володимира Балуха.

«У мене є надія, ми начебто вийшли на робочий контакт з уповноваженим, який допомагає. Сподіваюся, що ми його збережемо, і що можна — постараємося зробити », — додав Григорій Міхнов-Вайтенко.

Балуха помістили в штрафний ізолятор в колонії Тверській області, пізніше йому продовжили термін утримання в ШІЗО до кінця травня.

Після цього уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова повідомила, що адміністрація Тверської колонії в Росії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.

Володимир Балух — корінний кримчанин, фермер, український громадський активіст, член Конгресу українських націоналістів. Після анексії Криму Росією відмовився від російського громадянства. Ще взимку 2013 року він вивісив прапор України на своєму будинку, пізніше прикріпив на будинок табличку «Вулиця героїв Небесної Сотні». Підконтрольний Росії суд в Криму засудив його до 5 років позбавлення волі — за двома кримінальними справами: за бійку і зберігання боєприпасів. В знак протесту Балух голодував понад 200 днів. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію.

«Аргумент»

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *