Влада ігнорує питання безпеки журналістів – НСЖУ

Ситуація з фізичною безпекою журналістів в Україні є надзвичайною.

Про це під час громадських слухань заявив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

У спілці вирішили започаткувати ініціативу та брати зобов’язання з кандидатів у народні депутати.

«Другий рік поспіль парламент відмовляє в організації парламентських слухань щодо безпеки журналістів. Ми визначаємо, що ситуація з фізичною безпекою журналістів в Україні є надзвичайною. Національна спілка журналістів сьогодні оприлюднює декларацію: взяти добровільне зобов’язання з кандидатів у депутати та президенти докладати зусилля по захисту журналістів», – зазначив Томіленко.

Голова спілки журналістів нагадав, що протягом 9 місяців 2018 року в Україні зафіксовано 64 інциденти фізичної агресії, спрямованої проти співробітників медіа.

«10% ситуацій, коли журналістів б’ють, доходять до суду. Хоча в нас великі запитання до якості тих судових процесів. Ми не можемо назвати жодного журналіста, нападників на якого було б покарано», – розповів голова спілки журналістів.

Він відзначив, що представники правоохоронних органів проігнорували запрошення НСЖУ на громадські слухання.

Як повідомлялося, ініціатива президента України Петра Порошенка щодо блокування низки російських ресурсів призвела до погіршення позицій України у рейтингу свободи слова.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *