Вільно і чесно: на Заході прокоментували вибори президента України

Перший тур виборів президента України на Заході назвали демократичним. За остаточними даними екзит-полів та за підрахунками більшої частини голосів, на виборах лідирує Володимир Зеленський, а до другого туру з ним проходить Петро Порошенко.

«Не дивлячись на те, що можуть бути окремі проблеми, в цілому все вказує на те, що це – демократичні вибори», – заявив спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Читайте також: Вибори президента України 2019: перші офіційні результати

«З іншого боку, щоб забезпечити успішні демократичні вибори, необхідно, щоб вони були чесними. Для цього потрібно бути впевненими, що це реальні голоси і що люди, які проголосували, – це реальні виборці», – додав він.

Волкер сподівається на активізацію роботи щодо мінських угод після обрання нового президента України.

Я сподіваюся, що вибори українського президента відкриють нові можливості для врегулювання і ми побачимо додаткові зусилля в цьому напрямку,
– заявив представник США.

Реакція ЄС

У Євросоюзі ж нічого не хочуть коментувати до звіту Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), пише «Європейська правда«.

«Ми дуже ретельно спостерігаємо за президентськими виборами в Україні і очікуємо на попередню оцінку Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), який буде опублікований сьогодні по обіді, і ми плануємо реагувати вже тоді. БДІПЛ ОБСЄ надіслало значну кількість спостерігачів до країни, і це те, що ми будемо враховувати, реагуючи», – зазначила речниця зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич. 

Реакція Канади

У Канадській Місії Спостереження CANADEM заявили, що вибори в Україні відбулись вільно і чесно, передає «Українська правда«. 

Вибори були проведені чесно, вільно. І вони таким чином розбудовують довіру населення до демократичних процесів. Люди знають, що їх голос буде врахований, і демократичні процеси будуть посилені. Виборче середовище було конкурентним, і явка 63% – це такий показник, якого хотіли б досягти багато розвинених демократій у світі,
– прокоментував голова Комісії Ллойд Аксуорті.

Реакція ПАРЄ та ПА НАТО

Представник групи спостерігачів за виборами від Парламентської Асамблеї Ради Європи Март ван де Вен заявив, що виборчий процес в Україні було організовано на високому рівні та без обмежень для учасників процесу.

Він додав, що водночас серед претендентів на посаду глави Української держави були також і технічні кандидати, що «не сприяє демократії».

У свою чергу представник Парламентської Асамблеї НАТО Міхал Щерба висловив переконання, що «Україна йде шляхом демократичних змін».

«ПА НАТО єдина в тому, щоб підтримати всі спроби України для того, щоб отримати незалежність і в боротьбі з російською агресією», – додав він.

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *