Вибори при воєнному стані не можуть вважатися демократичними – експерт

Політолог Руслан Бортник вважає, що вибори при воєнному стані знаходяться під контролем силовиків і не можуть вважатися демократичними. Таку думку політолог висловив у коментарі для golos.ua.

«Це дуже небезпечний прецедент. Якщо дозволити вибори при воєнному стані в ОТГ, що заборонено Конституцією, то можна буде дозволити проводити вибори, в такому випадку, в Раду і вибори президента. Для цього потрібно вносити зміни до Конституції, що зараз заборонено. У Порошенка розуміють, що провести зараз чесну і відкриту кампанію під час воєнного стану неможливо. Вибори при воєнному стані знаходяться під контролем силовиків і не можуть вважатися демократичними», – пояснив Бортник.

Політолог зазначив, що виборча кампанія до ОТГ вже перервана. Він вважає, що введенням воєнного стану в країні, через який було перенесено виборчу кампанію в ОТГ, влада сама собі створила пастку, при якій провести вибори в ОТГ можна не раніше літа.

«Заборонені масові зібрання людей, можуть вводитися інші обмеження. Навіть якщо зараз цю кампанію відновити, вона вже не буде вважатися повноцінною з юридичної точки зору. Це дозволяє будь-якому її учаснику, наприклад, тому, хто програв кандидату, легко оскаржити результати виборів. Крім того, проводити одночасно президентську кампанію та інші вибори теж не можна», – додав Бортник.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що єдиним переможцем від скасування президентських виборів через воєнного стану став би президент Росії Володимир Путін.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *