В Україні триває робота по захисту добровольців-іноземців, що воювали за країну

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 15 травня 2019 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони екстрадиції та посилення правового захисту іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України" реєстраційний № 9264 від 06.11.2018 р.

За результатами розгляду законопроекту, Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував ухвалити згаданий законопроект за основу, зазначає на своїй сторінці у Фейсбук активістка Оксана Тунік-Фриз.

Це рішення стало ще одним втіленням системної та послідовної роботи, спрямованої на захист учасників Добровольчого руху, які, внаслідок дій попередньої влади, досі перебувають під загрозою екстрадиції до Російської Федерації.

Пані Оксана нагадує, що 12 вересня 2018 року учасник українського Добровольчого руху Тимур Тумгоєв був протиправно екстрадований до Російської Федерації. Враховуючи, що країна-агресор не є державою, де забезпечуються хоча б мінімальні стандарти захисту прав людини, належні умови утримання Тимура Тумгоєва та його фізична безпека у російських буцегарнях викликають обґрунтовані побоювання.

"Учасники добровольчого руху потребують захисту. Не тільки від зовнішнього агресора, але й від недобросовісних дій українських посадовців, які прямо чи опосередковано співпрацюють з ним, видаючи українських добровольців до Росії. Саме для унеможливлення подібних ситуацій у майбутньому партія розробила згаданий законопроект", – наголошує одна з розробників законопроекту Оксана Тунік-Фриз.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *