Туск заявив про загрозу втручання у вибори Європарламенту

Президент Європейської ради Дональд Туск попередив про вороже іноземне втручання у вибори Європейського парламенту.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Існують зовнішні антиєвропейські сили, які прагнуть – відкрито чи таємно – вплинути на демократичний вибір європейців, як це було у випадку з Brexit та іншими нещодавніми виборчими кампаніями в усій Європі», – сказав Туск.

Відзначається, що Туск конкретно не назвав Росію, але саме Кремль був звинувачений британським урядом в маніпуляціях під час референдуму щодо виходу Великої Британії з ЄС. Також Франція і Німеччина звинуватили Росію в тому, що вона намагалася вплинути на їхні вибори таким чином, як «російські тролі», ймовірно, втручалися у президентські вибори 2016 року в США. Українська влада теж неодноразово попереджала про спроби Москви вплинути на хід голосування на виборах в Україні, які відбудуться у березні та жовтні.

«Це може знову мати місце з виборами до Європарламенту в травні. Не дозволяйте політичним партіям, які фінансуються зовнішніми силами, ворожими Європі, ухвалювати рішення з ключових пріоритетів ЄС і керівництва європейськими державними інститутами», – заявив Туск.

Росія будь-яке втручання у вибори в іноземних країнах заперечує.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *