Шалені підвищення тарифів: їхати автомобілем може стати вигідніше, ніж «Укрзалізницею»

У пояснювальній записці до фінплану сказано, що «Укрзалізниця» має намір збільшити прибутки від пасажирських перевезень на 18,5% – до 10 з лишком мільярдів гривень. Сумна новина для пасажирів, адже й нині подорож залізницею – далеко недешеве задоволення.

Про це у своєму відеоблозі «ЦРУ. За кадром» розповіла журналістка Тетяна Мартинюк.

Читайте також: Поїзд «Експрес Київ – Бориспіль»: яку корупційну оборудку влаштували чиновники

«Ще від цьогорічного підвищення тарифів, яке також відбулося на 12% у червні та стільки ж у жовтні, не всі встигли оговтатися. І якщо дивитись з економічного погляду, то подорож автомобілем та вартість пального, до прикладу, на відстань у 500 кілометрів, якщо їхати бодай удвох, вже виходитиме дешевшою за купівлю залізничних квитків», – зазначила журналістка.

За її словами, так як не всі потенційні клієнти «Укрзалізниці» є автовласниками, то цілком можна очікувати розквіту ринку автоперевезень.

Дешевша ціна на квитки може змусити людей обирати автобус чи маршрутку замість потягу. Але, якщо платити більше, то що отримаємо? Покращений сервіс? Про це у фінплані не сказано ані слова,
– підкреслила Мартинюк. 

Вона нагадала, що у 2017 році керівництво «Укрзалізниці» виправдовувалось тим, що в оновлений тариф закладуть безкоштовний Wi-Fi. «До речі, про інтернет, де-юре, він справді існує у потягах, принаймні в «Інтерсіті», яким я час від часу користуюся, але, де-факто, ми не отримуємо сталого якісного з’єднання, тож зручніше все одно користуватися мобільним 4G», – додала Мартинюк.

На думку журналістки, керівництву «Укрзалізниці» варто було б дещо скоротити видатки. «Минулого року ми моніторили закупівлі та відверто дивувалися дорогезним підсклянники, рушникам, костюмній тканині від кутюр’є і гадали цьогоріч залізничники отямляться. Так ні. От, приміром, наприкінці листопада залізничники витратили 2,5 мільйони гривень на годинники з логотипом компанії. Закупівлю наручних годинників проводив «Центр сервісного забезпечення», – розповіла Мартинюк.

Відео повного відеоблогу Тетяни Мартинюк «ЦРУ. За кадром» за 20 грудня 2018 року

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *