САП залежна від «Народного фронту» та БПП – юрист

Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький зможе збільшити штат свого відомства лише за згодою депутатів з БПП, «Народного фронту», а також Кабміну і Адміністрації президента.

Про це на своїй сторінці у Facebook заявив юрист Андрій Портнов, коментуючи заяву керівника САП.

«Тобто залежить від тих, чию діяльність він повинен розслідувати. Крім того, збільшення антикорупційної прокуратури в два рази позначає ще й кратне зменшення продуктивних можливостей НАБУ, чиїми процесуальними керівниками є прокурори САП», – написав він.

За його словами, «така залежність від депутатів тягне ще нівелювання ролі майбутнього Антикорупційного суду, потрапляння будь-яких справ в який знаходиться в повній залежності від прокурорів САП». Детективи НАБУ не можуть без прокурорів звертатися до суду, вказує юрист.

«Це далеко не єдина лінія залежності антикорупційної прокуратури, начальник якої недавно був за якісь заслуги прощений владою після грандіозного скандалу з прослуховуванням його кабінету з акваріума і був для чогось призначений заступником до функціонера БПП в Федерації футболу», – пише Портнов.

Він також підкреслив, що спрямування до Антикорупційного суду майбутніх справ знаходиться в прямій залежності від АП, НФ і БПП, «які на гачку тримають антикорупційну прокуратуру штатною чисельністю і кримінальною справою проти її начальника».

Нагадаємо, напередодні Назар Холодницький заявив, що за найкращих розкладів Антикорупційний суд може почати слухати перші справи в кінці 2018 – початку 2019 року.  

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *