Розслідують корупційні схеми: САП відкрила провадження стосовно Порошенка

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розпочала чотири кримінальних провадження щодо правомірності дій колишнього президента Петра Порошенка та посадових осіб у сфері енергетики.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні прес-служби САП на власній сторінці у Facebook.

Матеріали розслідування внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань після зустрічі глави САП Назара Холодницкого з колишнім народним депутатом та екс-головою правління компанії “Енергомережа” Дмитром Крючковим.

Розслідують корупційні схеми: САП відкрила провадження стосовно Порошенка

Причиною цього у САП зазначають інформацію:

  • щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ “Центренерго” та Фонду державного майна;
  • щодо злочинної діяльності службових осіб ПАТ “Центренерго” при закупівлі вугілля;
  • за фактом заволодіння службовими особами ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС” та ПАТ “Укргідроенерго” за попередньою змовою з іншими особами майном та коштами вказаних підприємств;
  • щодо зловживання службовим становищем службовими особами ПАТ “Черкасиобленерго” та ПАТ “Азот”.

На думку Крючкова, в органах правління та наглядової ради “Центренерго” незаконно розподілили головні посади з метою розкрадання коштів компанії, контрольний пакет акцій якої належить державі. За його словами, дії щодо “Центренерго” координував сам Порошенко та близький до нього нардеп Ігор Кононенко.

Відзначається, що результатом злочинних дій могло стати незаконне відчуження 6 млрд грн. За цим фактом розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 ККУ(зловживання владою або службовим становищем).

Друге провадження стосується закупівлі вугілля посадовими особами “Центренерго” за завищеною вартістю на загальну суму приблизно 170 млн грн. За словами Крючкова,  “Центренерго” за попередньою змовою з постачальниками вугілля ТОВ “Укрвуглетрейдінг”, ТОВ “Шахтарськтранс” закуповували вугілля на загальну суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, використовуючи фіктивні підприємства.

Такі дії попередньо кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Третє кримінальне провадження почали за фактом можливого незаконного заволодіння майном та коштами ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС” ПрАТ “Укргідроенерго”. Розмір завданої шкоди може перевищувати 2,2 млрд грн.

“Загалом розмір шкоди інтересам держави та інших акціонерів зазначених господарських товариств перевищує 2,2 млрд грн”, – вказує заявник.

Зокрема, через закупівлю протягом 2010-2015 років товарів робіт і послуг у ТОВ “Консорціум”, НВО “Укргідроенергобуд”, ТОВ “ШДСУ”, ТОВ “Грін Лайт”, ТОВ “Будмонтажсервіс 1”, ТОВ “Укренерджі” та ТОВ “Кабельтехпостач” за завищеними цінами.

У САП дії вказаних службових осіб попередньо кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 ККУ.

Четверту справу будуть розслідувати за фактом можливого зловживання службовим становищем посадовими особами ПАТ “Черкасиобленерго” і ПАТ “Азот”. За даними Крючкова, ці підприємства уклали неправомірну мирову угоду про розстрочення заборгованості на загальну суму 1,276 млрд грн і її виплату частинами в період із квітня 2019 року до березня 2027 року. Заявник вважає, що умови угоди зумисно сформульовано так, що її фактично не може бути виконано через зміни моделі ринку електроенергії України з 1 липня 2019 року, припинення використання рахунків зі спеціальним режимом і припинення діяльності обленерго як постачальника електроенергії.

“Окрім того, графік погашення заборгованості складено таким чином, що у перші чотири роки вона підлягає погашенню лише на суму 4,7 млн грн на місяць, а інфляційні втрати підлягають виплаті у 2027 році”, – вказали у прес-службі.

Нагадаємо, 22 травня фракцію “Блок Петра Порошенка” у Верховній Раді покинули народні депутати Світлана Заліщук, Аркадій Корнацький, Сергій Лещенко і Мустафа Найєм.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *