«Рівніші» за інших: нардеп назвала «космічні» суми пенсійних виплат суддям

Рішення про скасування спецпенсій для держслужбовців є несправедливим, оскільки ці люди служать державі, і вона повинна не лише платити їм гідну зарплату, а й забезпечити гідну пенсію.

На цьому в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK наголосила народний депутат України Наталія Веселова.

Нардеп нагадала, що ще з 2015 року в Україні почали скасовувати спецпенсії, цей процес завершився 2017 року.

«Проте у нас виявилося декілька категорій, які «рівніші» за інших. Це судді, прокурори, Міноборони… Тобто, є кілька окремих законів, за якими призначаються пенсії. Так, судді – це одна із категорій, яка отримує пенсії за окремим законом», – зазначила нардеп.

Наталія Веселова повідомила про зустріч минулого тижня у міністерстві соціальної політики із пенсіонерами – державними службовцями, яким скасували пенсію як держслужбовцям. На її думку, рішення про скасування таких пенсій – несправедливе, оскільки люди, які служать державі, як і працівники місцевого самоврядування, мають певні обмеження – не можуть працювати за сумісництвом, вести бізнес тощо.

«Вони служать державі, і держава повинна не лише платити їм гідну зарплату, а й платити гідну пенсію», – зазначила нардеп.

Наталія Веселова уточнила, що державні службовці отримують пенсію у розмірі приблизно 2-3 тисячі гривень. Натомість пенсійні виплати суддям можуть сягати і до 100 тисяч гривень.

«Відповідно до закону, шахтарі отримують 80% від середньої зарплати у галузі, а судді – 90% від того, що є. Понад те, судді потужно судяться – вони звертаються і до судів, і навіть якщо вони не знаходять підтримку в українських судах, вони звертаються до Європейського суду з прав людини. Таким чином, вони її відсуджують», – додала керівник Інституту громадянських свобод Галина Третьякова.

Вона наголосила, що українці проти спецпенсій і виступають за те, щоб правила нарахування пенсійних виплат скрізь були однаковими.

Нагадаємо, включно до п’ятого травня українці, які мають статус ветеранів війни, а також жертви нацистських переслідувань, отримають щорічну разову грошову допомогу.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *