Новий військовий прокурор відновить розслідування Іловайського котла

Новий військовий прокурор відновить розслідування Іловайського котла

Військова прокуратура проведе розслідування причин, що призвели до Іловайського котла на Донбасі в 2014 році.

Про це заявив новий військовий прокурор Віктор Чумак в ефірі програми "Право на владу".

Чумак заявив, що військова прокуратура проведе ретельне розслідування тих подій і дасть Іловайській трагедії правову кваліфікацію.

"Іловайська трагедія і все, що відбувалося тоді в Іловайську, буде розслідувано і буде розслідувано дуже ретельно. Політики можуть відразу давати оцінки, це зрада або щось інше. У прокурора немає такого права, і тому кваліфікація того, що там сталося, буде, і вона буде відповідати кримінальному та кримінально-процесуальному законодавству", — наголосив прокурор.

Нагадаємо, за даними Генерального штабу, в боях за Іловайськ і під час виходу з котла втрати української армії становили 220 військових, ще 40 зникли безвісти і 13 військовослужбовців досі перебувають у полоні.

У жовтні 2014 року голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування обставин трагедії під Іловайськом Андрій Сенченко заявив, що в боях загинули і зникли безвісти близько тисячі учасників антитерористичної операції. У звіті ТСК також ішлося, що обстановку суттєво ускладнили помилкові кадрові рішення, а до Іловайської трагедії призвели неадекватні дії міністра оборони Валерія Гелетея і начальника Генштабу, головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка.

«Аргумент»

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *