МЗС України надіслало Боснії протест через слова про «російський Крим»

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку із висловлюваннями члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка щодо, нібито, приналежності Росії окупованого Криму.

Резонансна заява Додіка була озвучена кілька днів тому у розмові із виданням «Русский репортер». Відповідаючи на питання журналіста щодо можливого визнання Боснією Криму як частини Росії, Додік заявив. «У мене питання: а хіба Крим не частина Росії? Для мене це Росія, а що стосується інших… Боснія навряд чи зможе визнати, адже необхідний не тільки мій голос». У цьому ж інтерв’ю Додік анонсував бажання відвідати окупований український півострів.

Читайте також: МЗС України висловило протест угорському дипломату через заяву про «громадянську війну»

Як повідомляє прес-служба МЗС, Україна нагадала, що поїздки іноземних посадовців до Криму без погодження з українською стороною є відвертим порушенням, що й зробив Додік.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із висловлюваннями члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка у ході його інтерв’ю виданню «Руський репортер» щодо, нібито, приналежності тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим Російській Федерації»,
– йдеться у заяві МЗС.

Також в українському відомстві зазначили, що цінують офіційну позицію колегіальної президії Боснії і Герцеговини щодо підтримки територіальної цілісності та суверенітету України і сприймає зазначені висловлювання Додіка як «вираження його власного бачення ситуації».

Хто такий Мілорад Додік? Політик, президент Республіки Сербської Боснії і Герцеговини з 15 листопада 2010 року по 19 листопада 2018 роки. Був прем’єром Республіки Сербської у 1998-2001 рр. та 2006-2010 рр. Керівник Союзу незалежних соціал-демократів.

Неодноразово опинявся у центрі скандалів через свої політичні погляди. Зокрема, у 2010 році, на 15-ті роковини різанини у Сребрениці, Додік повідомив, що він визнає вбивства, які там сталися, але не розглядає цю трагедію, як геноцид, всупереч рішенням міжнародного суду. У 2016 році Додік назвав студентський гуртожиток в Пале на честь лідера сербських бойовикі Радована Караджича. Це практично співпало у часі із тим, як Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії засудив Караджича за скоєні ним військові злочини.

Також Додік неодноразово публічно наголошував, що вважає Боснію і Герцеговину, сформовану в нинішньому вигляді в результаті Дейтонських угод, помилкою.

 

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *