Лікар розповів про головні причини та наслідки головного болю

Відомий нейробіолог, директор Інституту обчислювальної біології в Шанхаї (Китай), керівник лабораторії Сколковского інституту науки і технологій (Сколтеха) Філіп Хайтович назвав топ-5 міфів про головний біль.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Хроніка.інфо

Медик вважає, що часта мігрень може пошкодити білу речовину мозку, але і до порушень пам’яті та інтелекту це не веде.

Міф перший: мігрень непоправно пошкоджує мозок і підвищує ризик хвороби Альцгеймера

«Насправді у людського мозку дуже великий запас міцності, — повідомляє професор Хайтович. — Якщо з’явилися якісь невеликі нейродегенеративні зміни в білій речовині, в тому числі лакуни, як при мігрені, це не небезпечно.

У людей, страждаючих хворобою Альцгеймера, нейродегенерация починається дуже рано, чи не в 20 років, а симптоми з’являються тільки в 60 — 70, коли помирає майже чверть нейронів в префронтальній корі. Зміни, пов’язані з лакунами в білій речовині, не можуть спровокувати цю хворобу».

Міф другий: часті головні болі ведуть до погіршення пам’яті і зниження інтелекту

За словами медика, ніяких порушень когнітивних здібностей — як пам’яті, так і інтелекту в цілому — у людей з тривалими мігренню не виявлено

Міф третій: терпіти головний біль шкідливо, оскільки із-за цього гинуть нервові клітини

Професор відзначає, що сама по собі біль нейрони не вбиває, не може вести до їх пошкодження. Але сильний, нестерпний приступ може спровокувати больовий шок, який впливає на серце і загрожує летальним результатом. В інших випадках, коли біль можна терпіти, відмова від знеболювальних не шкідлива для організму.

Міф четвертий: частий прийом знеболюючих шкодить печінці, а для мозку безпечний

«В мозку все збалансовано, — нагадує Філіп Хайтович. — Коли ви приймаєте знеболюючі, то блокуєте певні шляхи між нейронами, пов’язані з передачею больових відчуттів. Якщо приймати їх часто, в мозку можуть відбутися зміни, в тому числі необоротні — як при тривалому прийомі наркотиків. Власне, більшість сильних знеболюючих як раз є наркотичними препаратами. Регулярний прийом протягом місяця може призвести до поганих наслідків».

Міф п’ятий: дієта і спорт не допомагають справитися з головним болем

При сильних приступах — коли за 10-бальною шкалою біль тягне більше ніж на 5 балів, рятують, як правило, тільки ліки.

На думку професора, серотонін, нестача якого найчастіше спостерігається при мігрені, набагато краще виробляється на свіжому повітрі, оскільки синтез цього гормону залежить від концентрації кисню. Якщо ж не просто повільно прогулюватися, а крокувати швидше або займатися вуличним спортом, то приплив кисню ще більше посилиться, і рівень серотоніну підніметься ще вище.

Нагадаємо, вчені з Бразилії вивели простий рецепт довголіття: силові тренування збільшують м’язову силу, а та в свою чергу впливає на тривалість життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *