Головні новини 4 вересня: звільнення Кличка, зарплата Зеленського і замах на ректора у Тернополі

Кабінет міністрів погодив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА. Зеленський у серпні отримав найменшу зарплату у своїй команді. Президент не підписав законопроєкти про хімічну кастрацію педофілів та підтримку «Пласту», а в Раду направив проєкт про покарання за незаконний видобуток бурштину. У Тернополі скоїли замах на ректора ТНЕУ Андрія Крисоватого. Такими були головні новини 4 вересня.

Найважливіші новини України та світу за 4 вересня.

Звільнення Кличка

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Відповідне звернення уряд 4 вересня направив президенту Володимиру Зеленському.

Варто знати: Як змінився Київ за 5 років правління Кличка

Прем’єр-Міністр Олексій Гончарук зауважив, що поважає Кличка, адже «він великий чемпіон і людина, яка зробила дуже багато для країни». Тому, він звільнив би не Кличка, а Вадима Столара – підприємця та депутата від «ОПЗЖ», якого називають «тіньовим мером Києва» і який начебто має вплив на Кличка. Але, за словами Гончарука, «формальної посади у цієї людини немає, тому це зробити було неможливо».

Гончарук додав, що немає жодних сумнівів у тому, що в Києві не припинилася корупційна практика та досі існують групи, які сильно впливають на діяльність адміністрації.

Тому, я думаю, якщо підсилити пана Кличка сильним головою адміністрації і менеджером, який би був здатен опиратися оцим всі групам впливу, то це дуже гарно відіб’ється на інтересах пересічних киян. Я думаю, що обов’язково, і не один раз, про це ще скаже і команда президента з огляду на те, яке рішення буде прийнято. Але на моєму рівні, особисто я вважаю, що підсилення пана Кличка сильним хорошим порядним менеджером – це хороша ідея,
– пояснив прем’єр.

Попри те, прем’єр наразі немає такої кандидатури і додав: «якщо президент прийме рішення – будемо шукати».

Важливо: Конфлікт неминучий, – Фесенко про звільнення Кличка

Сам Кличко вважає своє звільнення з посади голови КМДА незаконним, неконституційним, недемократичним та таким, що суперечить місцевому самоврядуванню. Чиновник пояснив, що звільнити його можуть лише жителі столиці, які й обирали на посаду.

Кличка можуть звільнити тільки кияни, які обрали мене на виборах київським міським головою і поклали на мене відповідальність за зміни і перетворення в столиці. Киян сьогодні хочуть позбавити такого права,
– наголосив він.

Зокрема, Кличко згадав про рішеня Конституційного Суду від 2003 року, яке визначає, що головою КМДА може бути призначена тільки та людина, яку жителі столиці обрали мером Києва. Аналогічна норма міститься і в статті 141 Конституції України, де вказано, що саме міський голова Києва має очолити виконавчий орган Київради – сьогодні це КМДА.

Кличко прокоментував своє звільнення з посади голови КМДА на брифінгу: відео

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *