Дубневич: Приватна тяга дозволить уникнути осіннього колапсу на Укрзалізниці

На думку голови парламентського Комітету з питань транспорту Ярослава Дубневича, уникнути сезонного напруження на "УЗ", яке виникає внаслідок браку локомотивів, можна, залучивши приватні локомотиви.

Про це Ярослав Дубневич розповів в інтерв’ю інтернет-виданню "Обозреватель".

"Слід запустити пілотний проект на Львівській та Південного-Західній філіях "УЗ" по залученню локомотивів від приватних компаній, — вважає нардеп.- Серед тих, хто відчутно потерпає від дефіциту тяги в піковий сезон – цедорожники, які через брак локомотивів не можуть своєчасно отримати сипучі матеріали від постачальників. Відтак – зриваються планові ремонтні роботи. Своєю чергою, несуть збитки й видобувні підприємства, кар єри, які постачають матеріали для дорожніх робіт. Оскільки всі основні кар єри знаходяться в Рівненській та Житомирській областях, логічним було б, щоб ці видобувні підприємства запропонували "УЗ" власні локомотиви", — зауважив Ярослав Дубневич.

На думку Ярослава Дубневича, бізнес, який сьогодні знаходиться в скрутній ситуації, недоотримуючи вантажі вчасно через брак тяги, погодиться на такий компроміс: закупити приватні локомотиви та передати їх в оренду "УЗ" під перевезення цих вантажів.

"Залучення приватної тяги дозволило б зняти напруження під час сезонного підвищення попиту на локомотиви. Тоді прогноз на осінь може бути більш оптимістичним, а програма ремонту доріг на поточний рік– виконаною", —стверджує Ярослав Дубневич.

Для того, щоб механізм залучення приватної тяги на "УЗ" запрацював оперативно, достатньо тимчасової інструкції "УЗ", де будуть чітко прописані маршрути, вимоги до рухомого складу, можливість використання залізничних локомотивних бригад "УЗ" для керування приватними локомотивами, пояснює голова Комітету. При цьому він наголосив: тема безпеки, безпечної експлуатації рухомого складу та безпечного руху як такого – в даному питанні має бути понад усе.

"Значна частина локомотивів виходить на ринок після ремонту та модернізації. Отже, слід бачити, що це за рухомий склад. Вся інформація про нього має бути в Реєстрі локомотивів в публічному доступі",- говорить Ярослав Дубневич.

Депо

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *