ЦВК отримала обладнання для посилення кібербезпеки

Центральна виборча комісія впровадила комплекс обладнання і програмного забезпечення, наданого їй Координатором проектів ОБСЄ в Україні з метою посилення захисту Державного реєстру виборців від кіберзагроз.

Це стало важливим кроком в низці заходів, що проводяться Комісією для посилення кібербезпеки адміністрування виборів в Україні в рамках підготовки до загальнонаціональних виборів 2019 року.

Зокрема, Комісії передано системи для комплексного технічного захисту мережі ДРВ. Вони дозволять виявляти загрози, запобігати вторгненням і реагувати на можливі кібератаки. Найближчим часом працівники Служби розпорядника ДРВ пройдуть відповідне навчання з управління зазначеними системами.

При цьому старший співробітник проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні пан Джеффрі Ерліх зазначив: “У сучасному світі, який відзначається стрімким технологічним розвитком, надзвичайно важливо постійно вдосконалювати методи захисту від кіберзагроз. Тож ми сподіваємось, що з нашою допомогою особисті дані українців та їхнє право голосу на виборах будуть ще краще захищені”.

Своєю чергою керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах відзначив, що такі заходи забезпечать впровадження додаткових елементів системи, які стосуються безпосередньо захисту інформації.

“Сучасні підходи в інформаційній безпеці вимагають не тільки оперативного виявлення загроз, але й реагування на них. Саме тому для швидкого відбиття загроз система управління безпекою і системи реагування застосовуються спільно”, – наголосив він.

За словами О.Стельмаха, в рамках такого комплексного рішення система може реагувати на загрози та аномалії на різних рівнях – робочого місця, мережі, серверів, а також на різні спектри загроз – антивірусну, спам, атаку із зовнішніх мереж, вторгнення тощо.

Постачання зазначеного обладнання здійснено в рамках проекту “Посилення кібербезпеки і прозорості виборчих процесів в Україні”, що реалізується Координатором проектів ОБСЄ за фінансової підтримки Уряду Норвегії та Місії США в ОБСЄ.

Як наголосила Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук, ця своєчасна чергова технічна допомога є яскравим прикладом сталого та дієвого співробітництва між Комісією та Координатором проектів ОБСЄ у сфері виборів, і зокрема забезпечення їх кібербезпеки.

Нагадаємо, ЦВК назвала нелегітимними псевдовибори в ОРДЛО.Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *