CPJ: Число вбитих журналістів – найвище за останні 3 роки

Щонайменше 53 журналісти було вбито у світі з 1 січня до 14 грудня 2018 року, із них принаймні 34 були умисними вбивствами.

Про це йдеться у звіті «Комітету захисту журналістів» (Committee to protect journalists, CPJ), опублікованому 19 грудня.

Ці цифри різняться від даних міжнародної правозахисної організації «Репортерів без кордонів», яка нещодавно повідомляла, що  у 2018 році у світі вбили 80 журналістів, 348 представників медіа перебувають у в’язницях, а 60 – у заручниках, ще троє зникли безвісти. Але «Комітет захисту журналістів» теж констатує, що число убитих журналістів – найвище за останні 3 роки, а серед країн найгірша ситуація в Афганістані.

CPJ виокремлює три види смертей журналістів на роботі: розправа; смерть у бою чи під перехресним вогнем (11 в цьому році, найнижчий з 2011 року) і смерть при виконанні інших небезпечних завдань – наприклад, під час протестів (8 цього року).

За минулий, 2017-й, рік «Комітет захисту журналістів» зафіксував 47 убивств журналістів, із них 18 – цілеспрямовані. А в 2016 році було вбито 50 представників ЗМІ.

Найгучніші випадки у 2018 році, які згадує CPJ, це вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоггі, вбивство словацького журналіста Яна Куцяка, вбивство на Мальті Дафні Каруани Галиції, зґвалтування й убивство у Болгарії Вікторії Марінової.

Нагадаємо, раніше Національна спілка журналістів України закликала бойкотувати проект закону №9306 про кримінальну відповідальність за наклеп.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *