Вибори при воєнному стані не можуть вважатися демократичними – експерт

Політолог Руслан Бортник вважає, що вибори при воєнному стані знаходяться під контролем силовиків і не можуть вважатися демократичними. Таку думку політолог висловив у коментарі для golos.ua.

«Це дуже небезпечний прецедент. Якщо дозволити вибори при воєнному стані в ОТГ, що заборонено Конституцією, то можна буде дозволити проводити вибори, в такому випадку, в Раду і вибори президента. Для цього потрібно вносити зміни до Конституції, що зараз заборонено. У Порошенка розуміють, що провести зараз чесну і відкриту кампанію під час воєнного стану неможливо. Вибори при воєнному стані знаходяться під контролем силовиків і не можуть вважатися демократичними», – пояснив Бортник.

Політолог зазначив, що виборча кампанія до ОТГ вже перервана. Він вважає, що введенням воєнного стану в країні, через який було перенесено виборчу кампанію в ОТГ, влада сама собі створила пастку, при якій провести вибори в ОТГ можна не раніше літа.

«Заборонені масові зібрання людей, можуть вводитися інші обмеження. Навіть якщо зараз цю кампанію відновити, вона вже не буде вважатися повноцінною з юридичної точки зору. Це дозволяє будь-якому її учаснику, наприклад, тому, хто програв кандидату, легко оскаржити результати виборів. Крім того, проводити одночасно президентську кампанію та інші вибори теж не можна», – додав Бортник.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що єдиним переможцем від скасування президентських виборів через воєнного стану став би президент Росії Володимир Путін.