У США конгресмени вимагають у Держдепу внести «Азов» до списку терористичних організацій

40 конгресменів-демократів із Палати представників США підписали звернення до Держсекретаря США Майка Помпео, у якому вимагають внести український полк «Азов» та дві праворадикальні організації в Європі до списку іноземних терористичних організацій.

Про це свідчить лист, опублікований на сайті конгресмена від штату Нью-Йорк Макса Роуза, який є ініціатором звернення, передає «Голос Америки».

До списку іноземних терористичних організацій, куди демократи закликають включити «Азов», входять Ісламська держава, Аль-Каїда, Хамас, Хезболла, Боко Харам та інші. З-поміж європейських організацій у списку є ІРА (Ірландська республіканська армія) та ЕТА (терористична організація, що виступає за незалежність Країни Басків). 

«Насильницькі групи білих націоналістів відповідають всім критеріям Держдепу для внесення у список іноземних терористичних організацій, але з якоїсь причини в Держдепі відмовляються визначати такі групи терористами (якими вони є), перешкоджаючи можливості правоохоронних органів захищати нас», — зазначив Роуз у Twitter.

Конгресмени, які підписали звернення, наполягають, що «Азов» є відомою ультранаціоналістичною міліцейською організацією в Україні, яка відкрито запрошує неонацистів у свої лави».

«У відносно короткій історії цієї групи ООН зафіксувала порушення прав людини та випадки тортур. Попри ці факти, згідно з даними ФБР, «Азов» рекрутує, радикалізує і тренує американських громадян протягом років», — зазначають у зверненні конгресмени.

«Сьогодні, якщо американський громадянин присягає на вірність Ісламській державі й поширює їхні повідомлення терору, в уряду є декілька інструментів, як протистояти загрозі. Однак якщо той самий американський громадянин присягає на вірність насильницькій білій екстремістській групі закордоном і розповсюджує їх терористичну риторику, федеральний уряд не має доступу до тих же інструментів», — йдеться в листі.

Крім того, конгресмени заявляють про зв’язок між «Азовом» і терористом, який влаштував стрілянину у мечетах міста Крайстчерч у Новій Зеландії у березні 2019 року.

«У своєму маніфесті стрілець згадував, що тренувався разом з «Батальйоном Азов» в Україні та постійно носив символ, пов’язаний із ними. Обидва стрільці в містах Повей, Каліфорнія та Ель-Пасо, Техас, казали, що на них прямо вплинув теракт у Крайстчерчі. Зв’язок між «Азовом» і терактами в Америці очевидний», — стверджують американські законодавці.

Крім «Азову», у список терористів конгресмени просять внести праворадикальні організації Nordic Resistance Movement (Нордичний Рух Спротиву) зі Швеції та National Action (Національна Дія) з Великої Британії. До цього списку можуть вносити іноземні організації, які залучені або мають наміри долучитись до тероризму, і становлять загрозу для громадян США, або для національної безпеки, міжнародних відносин чи економічних інтересів США.