Дрібних хабарників саджають у в’язницю, а топ-корупціонери абсолютно безкарні – експерт

За корупційні справи та хабарництво в Україні до в’язниці потрапляють лише чиновники низького рівня, тоді як високопосадовці залишаються безкарними.

Про це розповіла експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська в ефірі телеканалу ZIK.

Вона зазначила, що згідно зі статистикою за останній рік є близько тисячі вироків, однак строк ув’язнення отримали посадовці низького рангу. Зокрема, у в’язницю на 5 років сіла чиновниця за хабар у декілька тисяч гривень.

«Натомість Роман Насіров, якого звинувачують у нанесенні державі збитків розміром у 2 млрд гривень, не має ризику найближчим часом потрапити до в’язниці. Так само, як і Мартиненко, щодо якого вже доведено розкрадання на 17 млн доларів», – заявила вона.За минулий рік, зауважила Красносільська, єдині топ-корупціонери, кого вдалося притягнути до відповідальності – два голови районних державних адміністрацій, вироки щодо яких наразі ще й оскаржуються.

Проблема в тому, констатувала експерт Центру протидії корупції, що для хабарника в Україні безпечніше брати у великих обсягах.

Нагадаємо, Герой України Степан Хмара вважає, що корупція починається від президента Петра Порошенка, тому він не має бажання із нею боротися.